رمز عبور هایی که هکر ها به آنان علاقه دارند!

password

شما از چه رمز عبورهایی استفاده می کنید ؟ تاریخ تولد خودتان یا همسرتان ؟ شاید هم اسم فرزندانتان را به عنوان کلمه ی عبور خود استفاده کرده اید . اگر برای کارت های اعتباری خود یا حساب های اینترنتی خود رمزی انتخاب می کنید بهتر است دقت کنید تا این رمز یک کلمه ی ساده و قابل حدس نباشد . در این مطلب به معرفی بد ترین نوع کلمه عبور های سالی که گذشت می پردازیم . با ما همراه باشید .

به تازگی اخباری منتشر شده است که نشان می دهد افرادی که حساب های آنها هک شده است از چه کلمه عبورهایی استفاده می کردند . این آمار که از یک مرجع جامع و در حدود چند ساعت پیش منتشر شده است ، از کاربران خواسته تا بعد از مشاهده ی این لیست ، اگر رمز های آنها هم مشابه این کلمات است سریعا آنها را تغییر دهند . این آمار همچنین نشان می دهد افراد از هر برنامه ای که در سیستم خودشان بیشتر استفاده کرده اند نام رمز عبور خود را هم از روی همان برنامه انتخاب کرده اند مثل رمز عبورهایی از قبیل : photoshop یا Adobe . همچنین کلمه ی عبور ۱۲۳۴۵۶ کماکان در صدر این لیست قرار دارد .

این مرجع همچنین از افراد خواسته تا اگر چندین حساب دارند برای هر کدام یک رمز عبور جداگانه انتخاب کنند . اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برای به خاطر سپردن این رمز ها مشکل دارید می توانید از برنامه های مدیریت رمز عور استفاده کنید . مثل برنامه های LastPass ، KeePass و یا SplashID . در این صورت به جای به خاطر سپردن چندین کلمه فقط باید یک رمز عبور اصلی را به خاطر بسپرید .

به این رمز عبور ها در لیست پایین توجه کنید و اگر مشابه رمز عبورهای شماست سریعا آن را تغییر دهید :

    ۱۲۳۴۵۶
    password
    ۱۲۳۴۵۶۷۸
    qwerty
    abc123
    ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
    ۱۱۱۱۱۱
    ۱۲۳۴۵۶۷
    iloveyou
    adobe123
    ۱۲۳۱۲۳
    admin
    ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
    letmein
    photoshop
    ۱۲۳۴
    monkey
    shadow
    sunshine
    ۱۲۳۴۵
    password1
    princess
    azerty
    trustno1

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.