۷ ترفند کاربردی لاین که از آنها خبر نداشتید

0be952a3b4cff59d61b7fb06ecbf6ac6_XL

اپلیکیشن لاین در رقابت با دیگر برنامه های پیام رسان به خوبی خود را متمایز کرده است و هم اکنون مورد استفاده میلیون ها کاربر از سرتاسر دنیا می باشد. به طوری که روزانه بر این تعداد افزوده می شود. در این جا نگاهی داریم به ۷ ترفند کاربردی که تاکنون از آنها اطلاعی نداشته اید. با ما همراه باشید.

دسترسی به استیکرها هنگام تایپ کردن کلمات کلیدی

وجود تنوع و تعداد زیاد استیکر در لاین باعث شده تا این ویژگی تبدیل به پارامتر مهمی برای مقایسه لاین با سایر اپلیکیشن ها شود. همین شلوغی باعث شده است که شما برای انتخاب استیکر دلخواه خود سردرگم شوید و برای این کار مجبور باشید چندین صفحه را مرور کنید. اما راه حل ساده تری نیز وجود دارد. مفهوم هر استیکر از قبل توسط کلمه ای کلیدی مشخص شده است و شما می توانید با تایپ کلمه مورد نظر استیکر های مربوط به آن را مشاهده کنید. به فرض مثال برای اینکه به استیکر های شادی و خوشحالی دسترسی داشته باشید کافیست کلمه Happy را تایپ کنید تا تمامی استیکر های مربوط به آن برای شما به نمایش گذاشته شود.

دسترسی به لاین از طریق رایانه

نسخه های Windows, OS X و Chrome اپلیکیشن لاین نیز موجود هستند که شما می توانید با نصب اپلیکیشن مربوطه از تمامی قابلیت های لاین در پلتفرم های مختلف دیگر نیز استفاده کنید. این ترفند مناسب افرادی است که بیشتر اوقات خود را با رایانه خود سر می کنند و از این طریق دیگر نیازی به مرور تلفن هوشمند خود ندارند.

صرفه جویی در مصرف ترافیک اینترنت

اپلیکیشن‌های پیام رسان از امکانی برخوردار هستند که تصاویری را که شما قصد ارسال آن ها را دارید قبل از ارسال تا میزان استانداردی کاهش حجم دهند. به این منظور که هم سرعت ارسال تصاویر افزایش یابد هم در مصرف ترافیک اینترنت شما صرفه جویی شود. اما نکته منحصر بفرد لاین در این است که شما می توانید با تنظیم این اپلیکیشن حتی این میزان استاندارد را کاهش دهید و تصاویر خود را با حجم کمتری ارسال کنید. برای اینکار کافیست از طریق More > Settings > Images & Video و گزینه‌ی Quality، کیفیت Low را به جای Standard به عنوان حالت پیش‌فرض انتخاب کنید.

پاکسازی خودکار پیام‌های ارسالی در “Hidden Chat

“Hidden Chat” قابلیتی است که امروزه بسیاری از اپلیکیشن های پیام رسان از آن استفاده می کنند و با استقبال کاربران مواجه شده است. با استفاده از این قابلیت شما می توانید مشخص کنید که مکالمه شما با مخاطبتان در چه فاصله زمانی از صفحه گفتگوی هر دو نفر پاک شود. برای انجام این امر لازم است شما به صفحه ی گفتگو با شخص مورد نظر وارد شوید و در منوی موجود، “Hidden Chat” را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا پنجره ای جداگانه برای شما باز شود. چت خصوصی شما هم اکنون قابل استفاده است. با استفاده از تایمری که وجود دارد می توانید مشخص کنید پیام‌های ارسالی و خوانده شده‌ی شما بعد از چند ثانیه، دقیقه یا روز به طور خودکار از صفحه‌ی گفتگو در هر دو سوی مکالمه حذف گردد.

استفاده از ویژگی وبلاگی

ویژگی جالب لاین وجود بخشی با عنوان Message Board است که شما را قادر می سازد در چت های فردی و یا گروهی عکس ها و نوشته هایی را که فکر می کنید از اهمیت بیشتری برخوردارند منتشر کنید. برای این کار در صفحه گفتگوی مورد نظر می بایست انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا Message Board برای شما قابل مشاهده شود. به عنوان مثال اگر شما در صفحه گفتگو با دوستان خود مطلبی را منتشر کنید که در غیاب یکی از دوستان خود باشد، وجود پیام های زیادی که بعد از آن منتشر می شود باعث خواهد شد تا شخص نامبرده از آن موضوع بی اطلاع بماند. پس برای این کار شما موضوع مورد نظر را در Message Board قرار دهید تا این شلوغی در صفحه گفتگو مانع از عدم نمایش موضوع مورد نظر نباشد.

پیدا کردن دوست از طریق راه‌های جدید

به لطف گستردگی اپلیکیشن پیام رسانی لاین این روزها کمتر کاربری پیدا می‌شود که این اپلیکیشن را در گوشی خود نصب نداشته باشد. تصور کنید به طور اتفاقی با یکی از دوستان قدیمی خود برخورد می‌کنید و برای ارتباط بیشتر با او، یا هنگام صحبت‌های کاری خود با مشتری یا فروشنده، برای تبادل تصاویری از نمونه کارهای پیشین، قصد Add کردن یکدیگر را در لاین دارید تا بتوانید از طریق این اپلیکیشن، با هم در تماس باشید. پیش از این تنها راه برای این امر پرسیدن شماره‌ی شخص مقابل، ذخیره‌ی آن در گوشی و سپس فراخوانی آن در اپلیکیشن مورد نظر همچون لاین بود. اما به لطف دو ویژگی کاربردی لاین یعنی Shake it و QR Code، می‌توانید در کثری از ثانیه، اقدام به ثبت اکانت شخص مقابل در گوشی خود کنید.

اگر قصد ثبت کاربر جدید از طریق ویژگی Shake it یا همان تکان دادن گوشی را دارید کافیست تا در گوشی خود و شخص مقابل به بخش More > Add Friends > Shake it رفته و به طور همزمان با شخص مقابل، اقدام به لرزاندن گوشی خود کنید. در صورتی که این امر را همزمان انجام دهید به لیستی از چند کاربر احتمالی دیگر که ممکن است در همان لحظه گوشی خود را تکان داده باشند دسترسی پیدا خواهید کرد که می‌توانید با لمس کاربر مورد نظر، به طور به خودکار، همدیگر را در لیست دوستان خود اضافه کنید.

اگر هم در مکانی رسمی هستید که حس می‌کنید تکان دادن گوشی مورد تمسخر اطرافیانتان قرار خواهد گرفت، می‌توانید با مراجعه به بخش More > Add Friends > QR Code و انتخاب بخش “My QR Code”، کد مخصوص به آیدی خود را به نمایش بگذارید تا فرد مقابل نیز با مراجعه به همین بخش و فعال کردن اسکنر کدهای QR، کد مخصوص شما را اسکن کرده و نام کاربری شما را در کثری از ثانیه به لیست دوستان خود اضافه کند.

راهنمایی: برای استفاده از حالت دوم نیازی به حضور هر دو شخص در یک مکان نیست و می‌توانید کد QR خود را توسط یک تماس ویدئویی، یا لینک‌های به اشتراک گذاری برای دوست خود ارسال کنید تا با اسکن آن، شما را به لیست دوستان خود اضافه کند.

کانال‌های رسمی و امکان دنبال کردن آن ها

در اپلیکیشن لاین امکانی تحت عنوان کانال وجود دارد که شما با استفاده از عضویت در انال های دلخواهتان به جدیدترین اخبار و فعالیت های آن کانال دسترسی خواهید داشت. لاین نیز قبل از نمایش هر کانالی آن را تایید می کند که باعث می شود شاهد کانال های شخصی و غیر ضروری نباشیم. شما با عضویت در کانال های مورد علاقه خود خواهید توانست از امکانات فوق العاده ای که در دسترس شما قرار می گیرد لذت ببرید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.